ArG paras seura ja Kirsti naisten voittaja

Senioreiden LappiCup pelattiin kesän aikana Torniossa, Rovaniemellä, Kuusamossa ja Levillä, jossa lopulliset tulokset ratkaistiin sunnuntaina 27.8.2016. Lapin parhaan golfseuran tittelistä käytiin tiukkaa taistoa Rovaniemen ja Tornion välillä. ArG voitti lopulta yhden pisteen erolla!

Seniorit heinäkuu

Seniorit Lappi Cupissa Rovaniemellä

ArG:n naiset pärjäsivät erittäin hyvin Kirsti Saviaron ollessa naisten sarjan ylivoimainen voittaja ja Minna Ruokamon sijoittuessa hienosti kolmanneksi. Seniori miehissä Kimmo Ruokamo pelasi toiseksi Tornion Juhani Rimpisalon viedessä voiton. Myös veteraani miehissä voitto meni Tornioon Seppo Vaaralle, paras ArG:n pelaaja oli neljänneksi sijoittunut Aimo Romakkaniemi.

Lappi Cupin voittajat

Lappi Cupin voittajat

Onnittelumme kaikille seuran pelaajille.

LappiCupin tulokset