Santa Claus Golf Club ry:n kevätkokous 11.4.2017

Santa Claus Golf Club ry:n kevätkokous 11.4.2017

Santa Claus Golf Club ry:n kevätkokous järjestetään golfklubilla tiistaina 11.4.2017 klo 18.00 alkaen. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset kevätkokouksen asiat, mm. tilinpäätös sekä kertomus edellisen vuoden toiminnasta. Lisäksi esityslistalla on mm. seuran sääntöjen muutos. Sääntömuutosehdotuksen olennaisimmat muutokset koskevat seuran nimenmuutoksen lisäksi johtokunnan kokoonpanoa ja toimikautta, seuran jäseneksi hyväksymistä, toiminnanjohtajan lisäystä ja nimenkirjoitusoikeutta sekä yhdistyslain mukaisia muutoksia.

Kutsu liitteineen toimitetaan jäsenille sähköpostitse. Mikäli postia ei kuulu, tarkistakaa yhteystietonne NexGolfissa. Huomioikaa seuran nimenmuutos myös NexGolfin osalta, oikea kirjautumisosoite on nyt: http://santagc.nexgolf.fi.

Toivotamme kaikki seuran jäsenet tervetulleiksi kokoukseen!