Santa Claus Golf

Santa Claus Golf Club r.y.lle uusi hallitus ja uusi herrakapteeni

Santa Claus Golf Club r.y.lle uusi hallitus ja uusi herrakapteeni

Santa Claus Golf Club ry:n syyskokous käsitteli henkilövalintoja. Neljä vuotta seuran puheenjohtajana toiminut Asko Hirvisalo antoi tilaa seuraajalle. Kokous valitsi pitkän linjan golffarin ja seniori toimikunnan puheenjohtajan Ismo Lahtelan johtamaan seuraa seuraavat kaksi vuotta. Seuran sääntöjen mukaisesti puheenjohtaja valitaan aina kahden vuoden kaudelle kerrallaan. Myös hallitukseen tuli muutoksia Kari Plosilan ja Riitta Hirvisalon jättäessä paikkansa.

Hallituksen kokoonpano seuraavalla kaudella on, Pertti Huhtanen, Terttu Karhumaa, Tuomo Koivukangas, Risto Sainio, Sari Mella-Aho ja Ilkka Leppänen. Lisäksi ladykapteenina jatkaa Tarja Konstig ja herrakapteenina aloittaa Risto Sainio.